Preloader Image

25 sierpnia 2022 czwartek

Kamieniołom godzina 17.00 [mapa / dojazd]

Karol Szymanowski  Szeherezada z cyklu Maski op. 34
Ferenc Liszt/Franz Schubert Liebestraum nr 3, Gretchen am Spinnrade
Robert Schumann  Romanse op. 28
Wolfgang Amadeusz Mozart Sonata C-dur KV 330
Fryderyk Chopin Largo z Sonaty h-moll op. 58
Wariacje B-dur op. 2 na temat Là ci darem la mano 

Aleksandra Świgut fortepian

 

Bazylika  godzina 19.00 [mapa / dojazd]

Joseph Haydn Theresienmesse Hob.XXII:12
Georg Friedrich Händel Koncert organowy d-moll op.7

Antonina Ruda Magdalena Łukawska sopran
Łukasz Dulewicz Ilona Szczepańska alt
Szczepan Kosior Dominik Czernik tenor
Sebastian Szumski Przemysław Józef Bałka bas
Oscar Arguelles Robert Michalski klarnet
Marian Magiera Paweł Gajewski trąbka
Tomasz Sobaniec kotły
Zofia Wojniakiewicz Jadwiga Czepielowska skrzypce
Mariusz Grochowski altówka
Konrad Górka Maciej Łukaszuk wiolonczela
Łukasz Macioszek kontrabas

Capella Cracoviensis
Marcin Masecki organy / dyrygent

Kościół św. Jadwigi godzina 21.00 [mapa / dojazd]

Johannes Brahms Sonata G-dur op. 78
Albert Dietrich, Johannes Brahms, Robert Schumann Sonata F-A-E

Katarzyna Olszewska skrzypce
Aleksandra Świgut fortepian


26 sierpnia 2022 piątek

Kamieniołom godzina 17.00

Franz Schubert Sonata A-dur op. posth
Claude Debussy Images zeszyt 2
Fryderyk Chopin Ballada g-moll op. 23
Johannes Brahms Wariacje op. 35 zeszyt I

Julia Łozowska fortepian

 

Bazylika godzina 19.00

Robert Parsons Libera me Domine
Benjamin Britten Pan, Phaeton
Orlando di Lasso Lamentationes Hieremiæ Prophetæ – prima
Benjamin Britten Niobe, Bacchus
Orlando di Lasso Lamentationes Hieremiæ Prophetæ – secunda
Benjamin Britten Narcissus, Arethusa
Orlando di Lasso Lamentationes Hieremiæ Prophetæ – tertia                                               
Robert Parsons Peccantem me quotidies

Capella Cracoviensis

Łukasz Dulewicz alt
Dominik Czernik tenor
Piotr Szewczyk tenor
Szczepan Kosior tenor
Sebastian Szumski bas
Kamil Kuc obój

 

Kościół św. Jadwigi godzina 21.00

Robert Schumann Sonata a-moll op. 105
Johannes Brahms Trio C-dur op. 87 

Małgorzata Malke skrzypce
Maciej Łukaszuk wiolonczela
Julia Łozowska fortepian


27 sierpnia 2022 sobota

Kamieniołom godzina 17.00

Fryderyk Chopin Polonez-Fantazja As-dur op. 61
Ludwig van Beethoven Wariacje na temat walca Diabellego op. 120 

Mateusz Duda fortepian

 

Bazylika  godzina 19.00

Orlando Gibbons The Silver Swan
John Dowland Lachrimae Antiquæ & Lachrimæ Gementes
Rued Langgaard Lokkende TonerSæterjenten
Orlando Gibbons Now each flowery bank of May
John Dowland Lachrimæ Tristes & Lachrimæ Veræ
Rued Langgaard  Tre Rosengårds Viser
J. S. Bach Jesu meine Freude

ARS NOVA Copenhagen

Else Torp, Kate Browton, Hanna Kappelin sopran
Hanne Maris le Fevre, Laura Lamph, Elenor Wiman alt
Luis Toscano, Thomas Zimmermann, Jakob Skjoldborg tenor
Asger Lynge Petersen, Rasmus Thomsen, Mikkel Tuxen bas

Paul Hillier dyrygent

 

Kościół św. Jadwigi godzina 21.00

Ludwig van Beethoven Trio fortepianowe B-dur op. 97
Johannes Brahms Kwartet fortepianowy c-moll op. 60 

Katarzyna Olszewska skrzypce
Natalia Reichert altówka
Maciej Łukaszuk wiolonczela
Mateusz Duda fortepian


28 sierpnia 2022 niedziela

Kamieniołom godzina 17.00

Karol Szymanowski Wariacje b-moll op. 3
Fryderyk Chopin Ballada g-moll op. 23
Etiuda c-moll op. 10 nr 12
Walc As-dur op. 34 nr 1
Walc a-moll op. 34 nr 2
Walc F-dur op. 34 nr 3
Scherzo b-moll op. 31
Polonez As-dur op. 53

Marcin Wieczorek fortepian

 

Bazylika  godzina 19.00

Josquin des Préz Illibata Dei Virgo nutrix
Marcin Paligon Introitus Rorate caeli
Hymnus Beate Pastor Petre – Egregie Doctor Paule
Josquin des Préz Salve Regina
Francis Poulenc Laudes de Saint Antoine de Padoue
Aaron Copland  Have Mercy on Us, O My Lord, Sing Ye Praises to Our King
Krzysztof Penderecki Benedicamus Domino
Steven Sametz Seascapes
Wallace Willis Steal Away (opr. Alex L’Estrange) 
Wallace Willis Swing Low (opr. Gregor Meyer)
pieśń tradycyjna Deep River (opr. Arr. Naomi Crellin)  

Amarcord 

Wolfram Lattke tenor
Robert Pohlers tenor
Frank Ozimek baryton
Daniel Knauft bas
Holger Krause bas

 

Kościół św. Jadwigi godzina 21.00

Johannes Brahms Kwartet fortepianowy g-moll op. 25

Katarzyna Olszewska skrzypce
Natalia Reichert altówka
Bartosz Kokosza wiolonczela
Marcin Wieczorek fortepian

BILETY

Koncerty w kamieniołomie: wstęp wolny 
Bilety na koncerty w bazylice oraz kościele św. Jadwigi  można nabyć na : biletyna.pl/Strzegom